Čchi-Kung a Tai-Chi

Čchi-Kung a Tai-Chi

Počas kurzu sa naučíte zostavy cvikov Čchi-Kung a Tai-Chi zo starodávnych cvičení mníchov, ktoré sú vhodným doplnkom pre náš západný "uponáhľaný" svet. Cvičeniami Čchi-Kung dochádza k harmonizácii energie v tele. To sa prejaví zvýšením imunity, hormonálnou stabilitou, posilnením lymfatického systému, rovnováhou a rozprúdením energie medzi orgánmi. Spojenie Čchi-Kung a Tai-Chi je ideálna cvičebno-liečebná technika, podporná pre regeneráciu tela, duše a mysle. Cvičenia pomáhajú pri problémoch s chrbticou, únave, strese či zlom spánku. Obe cvičenia posilňujú telo s minimálnym zaťažením kĺbov. Cvičeniami posilníte rôzne štruktúry tela ako kosti, kĺby, šľachy, svaly aj orgány, ktoré podľa čínskej medicíny tieto štruktúry vyživujú blahodárnou energiou čchi. 

Čchi-Kung a Tai-Chi

Kedy: Pondelok 17:15 – 18:30 hod. a 18:45 - 20:00

Lektor: Ing. Marek Ruzsinzski - Life kouč certifikovaný Slovenskou asociáciou koučov

Objednávka na: https://www.chi-kung.sk/NEW/bratislava/

HARMONOGRAM CVIČENÍ

___

  • Cvičí sa v pohodlnom, najlepšie v bavlnenom oblečení. Karimatky a vankúšiky sú k dispozícii. Z hygienických dôvodov navrhujeme účastníkom kurzov, aby si so sebou priniesli vlastný uterák, ktorý si položia na karimatku pod hlavu. Vstup do jogovej cvičebne je taktiež z hygienických dôvodov len v ponožkách.
  • Na lekcie jogy prichádzajte o 10 minút skôr, aby sme začali včas a vzájomne sa nerušili počas úvodnej relaxácie.
  • Cvičenia môžu navštevovať všetky osoby bez ohľadu na vek. Deťom do 15 rokov je povolený vstup len v sprievode dospelej osoby a len na tie cvičenia, ktoré sú primárne určené pre ich vekovú kategóriu. Tehotným mamičkách odporúčame od tretieho mesiaca tehotenstva len špeciálne kurzy pre nich určené.