O nás

O nás

Naša vízia

RAJ zdravia je jedinečné a zatiaľ aj jediné miesto na Slovensku poskytujúce komplex služieb a terapií podľa najstaršej medicíny ľudstva, ajurvédy.  

Koncept RAJ zdravia je postavený na poznaní ajurvédy a jogy a tieto dve slová sú ukryté aj v názve. Slovo RAJ predstavuje začiatočné písmená troch pilierov celého zámeru: Revitalizácia Ajurvédou a Jogou. Raj v sanskrte (číta sa rádž) znamená kráľ, kráľovský. Radž joga, kráľovská joga, je tiež jedna z ciest jogy.

Ajurvéda je veda o živote, definuje základné podmienky správnej životosprávy, riadi sa prírodnými zákonmi. Ajurvéda sa zaoberá príčinami disharmónie zdravotného stavu a vzniku chorôb, ponúka recepty a terapie na uzdravenie. Vychádza pritom z poznania prírody a energetickej konštitúcie človeka, ktorá je jedinečná pre každého z nás. Doplnky stravy ako aj liečivá sú výlučne prírodného pôvodu.

Joga nás učí, ako si udržať fyzické a najmä mentálne zdravie, ako žiť činorodý život v harmónii, plný radosti a lásky, ako byť lepším človekom.

Dodržiavaním princípov ajurvédy a začlenením jogových techník do svojho života si každý môže pomôcť dostať sa do prirodzenej rovnováhy, keď sa cíti spokojný a „vo svojej koži“.

Našim cieľom je pomáhať ľuďom nájsť stratené zdravie, pomôcť  im naštartovať prirodzenú regeneračnú schopnosť organizmu a zlepšiť kvalitu života.

Naša vízia je vybudovať ajurvédsku kliniku aj so začlenením najnovších poznatkov západnej medicíny. Zdravie človeka je prechodný stav, vyžaduje si individuálny a holistický prístup  a toto sa dá dosiahnuť práve integratívnou medicínou.

RAJ zdravia sme stavali s láskou s cieľom jej dlhodobého využitia pre špičkové zdravotnícke zariadenie ajurvédskej medicíny. 

Viac o budovaní stavby si môžete prečítať tu.

 

Náš tím

Ing. Pavel Bohdal

Majiteľ a konateľ RAJ zdravia
pavel bohdal

Od roku 1991 riadi a rozvíja firmu Meditrade, ktorá sa špecializuje najmä na dovoz zdravotníckych pomôcok a technológie pre oblasť kardiovaskulárnych chorôb. Má rád výzvy a veľké projekty, vyžíva sa v aplikovaní technických vychytávok do svojich projektov. V súčasnosti sa veľmi intenzívne venuje reštaurovaniu a rekonštrukcii kaštieľa vo Voderadoch. Svojim multifunkčným nadaním prispieva k rozvoju RAJ zdravia, ktorého dlhodobým cieľom je vybudovanie ajurvédskej kliniky v plnom slova zmysle i s aplikovaním integratívnej medicíny. 

 

Ing. Katarína Bohdalová

Majiteľka a konateľka RAJ zdravia
katarina bohdalova

Dvadsať rokov sa venovala auditu a daňovému poradenstvu vo svojej firme TOP AUDIT. Zo zdravotných dôvodov začala cvičiť jogu, ktorá ju tak očarila, že sa stala cvičiteľkou Jogy v dennom živote. Pridala sa k tomu ajurvéda, a tak vznikla myšlienka zriadiť centrum pre zdravie a šíriť najstaršie poznanie ľudstva pochádzajúce z Indie. Od roku 2016 sa venuje výlučne realizácií a budovaniu projektu RAJ zdravia. Zhmotňuje sa tak jej dlhoročný sen pracovať na vlastnom duchovnom rozvoji, zároveň odovzdávať a posúvať získané vedomosti ďalej. Hobby sa stalo jej každodennou prácou a poslaním.

 

Ing. Igor Gondár

igor gondarVýkonný riaditeľ, RAJ zdravia 

Hotelový manažér s 20 ročnou praxou v oblasti riadenia kúpeľných a wellness hotelov tr. 4 a 5*. Posledných 7 rokov sa venuje primárne otváraniu a rozbehu nových projektov v cestovnom ruchu, ako i konzultačnej činnosti v oblasti hospitality. Na projekte RAJ zdravia sa podieľa od roku 2019 od predotváracej fázy.

 

Dr. Divya Chandra Kumar Vinodhini

ayurvedic consultation_divya

Ajurvédska lekárka, RAJ zdravia

Lekárka ajurvédskej medicíny a chirurgie Univerzity v Kerale, India a lektorka "Panchakarma" terapie z Ayur-Avani Ayurveda Hospital & Marma Institute v Udiyankulangara v Indii. Má 10 ročnú prax klinického konzultanta v niektorých európskych mestách, najmä na Slovensku, v Čehách a v Rakúsku. Na základe diagnostikovaného stavu klientov v RAJ zdravia vytvára a odborne zastrešuje ajurvédske programy.

 

MUDr. Igor Brizlák

Lekár, RAJ zdravia
igor brizlak

Špecializuje sa na anesteziológiu a intenzívnu medicínu, 20 rokov pracuje aj na záchrannej zdravotnej službe. Akútna medicína má nezastupiteľné miesto pri náhlych, život ohrozujúcich stavoch. Väčšina ľudí však trpí chronickými, najmä civilizačnými chorobami, a to ho priviedlo k ajurvéde. Už 11 rokov sa venuje holistickému prístupu k liečbe chronických ochorení na princípoch ajurvédy a integratívnej medicíny. Svojimi praktickými skúsenosťami lekára a vedomosťami z ajurvédy prispieva k naplneniu konceptu RAJ zdravia. 

 

 

Mgr. Alžbeta Vlčková

alzbeta vlckova

F&B manažér, RAJ zdravia 

Vyštudovala francúzsky a slovenský jazyk na Univerzite Komenského. Niekoľko rokov pôsobila v školstve ako učiteľka. Vegánstvo, záujem a láska k vareniu ju však priviedli ku gastronómii. Vo voľnom čase rada cestuje, učí sa cudzie jazyky a cvičí jogu.