Otvárame nové kurzy

Otvárame nové kurzy

Joga je spôsob ako sa cítiť lepšie. Lekcie jogy sú zostavené ako ucelený systém, ktorý vedie účastníkov k osvojeniu si základných princípov a k následnému rozvíjaniu telesných a mentálnych techník. Len pravidelné cvičenie udrží pevné, ohybné telo, odbúra stres, zlepší fyzickú kondíciu a zdravie. Ponúkame kurzy v trvaní od začiatku apríla do konca júna.

Predstavujeme vám systém Joga v dennom živote (JvDŽ), ktorého autorom je Paramhans svámi Mahéšvarananda. V Európe pôsobí od r. 1972, založil nespočetné množstvo jogových centier v krajinách strednej Európy, v Kanade, Austrálii, na Novom Zélande, jeho knihy o joge boli preložené do 8 jazykov. Je iniciátorom humanitárnych projektov v Indii podporujúcich vzdelávanie, starostlivosť o zdravie, projektu na zachytávanie dažďovej vody v púšti a pod.

Lekcie jogy podľa systému Jogy v dennom živote vedú certifikované cvičiteľky Katarína BohdalováVlasta Kaňuchová. Joga nie je len fyzické cvičenie na kurzoch, osvojené princípy jogy pomáhajú orientovať sa v bežnom, každodennom živote, odolávať stresu, vnímať život v širších súvislostiach, rešpektovať všetky živé bytosti, rozvíjať v sebe ľudské vlastnosti.

Joga pre mierne pokročilých

Kedy: Pondelok 17:30 – 19:00 hod. a Streda 17:30 - 19:00 hod.

Lektorka: Vlasta, JvDŽ

Vhodné pre všetkých, ktorí majú osvojené základy jogy a chcú sa naučiť fyzicky náročnejšie cvičenia.

Čo vás čaká: naučíte sa pokročilejšie ásany, náročnejšie dychové techniky, prehĺbite si vedomosti o joge.

Trvanie kurzu: 4. 4. – 27. 6. 2022, vhodné zakúpiť si permanentku na celý kurz (10+1 vstup). Vstup na jednotlivú hodinu len v prípade voľnej kapacity.

Relax joga

Kedy: Pondelok 18:30 – 20:00 hod.

Lektorka: Katarína, JvDŽ

Vhodné pre všetkých, aj pre začiatočníkov. Podvečerným cvičením jogy sa zneutralizuje napätie celého dňa, uvoľní sa telo aj myseľ, navodí pocit sviežosti a skľudnenia pred spaním.

Čo vás čaká: jednoduché, ale veľmi účinné pozície, vďaka ktorým uvoľníte telo aj myseľ, relaxačné a dychové cvičenia.

Trvanie kurzu: 4. 4. – 27. 6. 2022, vhodné zakúpiť si permanentku na celý kurz (10+1 vstup). Vstup na jednotlivú hodinu len v prípade voľnej kapacity.

Joga proti bolestiam chrbta

Kedy: Piatok 10:00 – 11:30 hod.

Lektorka: Katarína, JvDŽ

Vhodné aj pre začiatočníkov, alebo pre ľudí so zdravotnými problémami, pre ktoré sa odporúča cvičenie jogy.

Čo vás čaká: séria pozícií a ásan vykonávaných najmä v ľahu na chrbte,  cviky na uvoľnenie medzistavcových svalov, rozhýbanie chrbtice, torzie a cvičenia na posilnenie svalov chrbtice a chrbta.

Trvanie kurzu: 4. 4. – 27. 6. 2022, vhodné zakúpiť si permanentku na celý kurz (10+1 vstup). Vstup na jednotlivú hodinu len v prípade voľnej kapacity.

Individuálna hodina jogy

Kedy: Pondelok, 10:30 – 11:30 hod.

Lektorka: Katarína JvDŽ

Môžete si objednať aj individuálne hodiny jogy, ktorých obsahová náplň je zameraná na riešenie konkrétneho zdravotného problému. Stabilne je ponúknutý čas v pondelok 10:30 – 11:30 hod., po dohode s lektorkou sú možné aj iné termíny.

 

Jogové kurzy známe pod názvom Vinyasa flow joga vedie Alana Dev Priya, trénerka jogy a meditácie, výživová a ajurvédska poradkyňa.

Pomalá flow joga

Kedy: Utorok 18:00 – 19:00 hod.

Lektorka: Alana Dev Priya

Cvičenie je vhodné najmä pre začiatočníkov a ľudí, ktorí sú v strese.

Čo vás čaká: pomalšie cvičenia zamerané na naťahovanie, uvoľnenie napätia, pomalé prechody medzi jednotlivými pozíciami, prepojenie pohybu s dychom. Súčasťou je záverečná relaxácia s harmonickými hudobnými nástrojmi (tibetské misky, gongy).

Trvanie kurzu: 11. 4. – 28. 6. 2022, vhodné zakúpiť si permanentku na celý kurz (10+1 vstup). Vstup na jednotlivú hodinu len v prípade voľnej kapacity.

Dynamická flow joga

Kedy: Štvrtok 18:00 – 19:00 hod.

Lektorka: Alana Dev Priya

Cvičenie je vhodné pre mierne pokročilých, aktívnych ľudí, ktorí majú radi dynamický pohyb.

Čo vás čaká: moderný, dynamický štýl jogy, precvičenie svalov celého tela, uvoľnenie napätia, cviky zamerané na formovanie postavy. Súčasťou je záverečná relaxácia sa harmonickými hudobnými nástrojmi (tibetské misky, gongy).

Trvanie kurzu: 11. 4. – 30.6.2022, vhodné zakúpiť si permanentku na celý kurz (10+1 vstup). Vstup na jednotlivú hodinu len v prípade voľnej kapacity.

 

Pilatesove cvičenia posilňujú nielen vonkajšie svalstvo, ale aj hlboko uložené vnútorné svaly, ktoré sa pri bežnej činnosti nepoužívajú. Cvičenia posilňujú svaly, zmierňujú bolesti chrbtice, kĺbov a kladú dôraz na správne držanie tela.

Pilates

Kedy: Utorok 16:30 – 17:30 hod.

Lektorka: Tatiana

Pilates v stálej ponuke RAJ zdravia od 5. 4. 2022, prihláste sa. 

 

Ďalšie pripravované novinky

Pohybové kreácie

Skúste tancovať inak. Tanec, ako spôsob uvoľnenia, je veľmi účinný. Pretancujte sa k uvoľneniu, sebavedomiu a šťastiu. Pripravujeme pre vás workshop Pohybové kreácie, viac informácií už čoskoro.

Pozrite si aj ďalšie cvičenia v našom rozvrhu: SM systém, Joga na kĺby a chrbticu, Vinyasa flow joga, Joga proti bolestiam chrbta

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím