Programy a pobyty

Programy a pobyty

Liečebné programy sú robené s ohľadom na individualitu klienta, zostavuje ich ajurvédsky lekár a na základe diagnózy nastavuje proces ozdravenia, terapie, úpravu stravovacích návykov, navrhuje doplnky stravy a pod.

Liečenie podľa ajurvédy má tri základné kroky. Je to predovšetkým zharmonizovanie fyzického a mentálneho tela, hovoríme o prípravnej fáze. Táto fáza pozostáva z techník olejovania, jemných relaxačných masáží, saunovania, uvoľnenia tela aj mysle, doplnkom sú aj niektoré bylinné preparáty, čaje a diéta.

Potom nasleduje fáza liečenia, v sanskrte nazývaná Panchakarma. Panchakarma je päť základných očistných techník, ktorými sa prečisťuje organizmus, vnútorné orgány sa zbavujú nečistôt, toxínov, nespracovaných a prebytočných tukov. Rozhodnutie o tom, aké očistné techniky sa použijú, závisí od zdravotného stavu jedinca, jeho dispozície a samozrejme aj samotnej choroby a jej štádia.

Po dôkladnom a hĺbkovom prečistení organizmu prichádza záverečná, vyživovacia fáza, keď dochádza k regenerácii a omladeniu orgánov, ktorých činnosť bola narušená.

V našej základnej ponuke programov máme program Relax, ktorý je vhodný na prevenciu, udržanie fyzickej a mentálnej kondície. Je určený pre ľudí, ktorí majú vysoké pracovné tempo a potrebujú z času na čas „vypnúť“, nechať plynúť myšlienky, zbaviť sa starostí, dostať sa do nadhľadu a odstupu pri riešení problémov.

Program Detox je určený na prečistenie organizmu, má preventívny charakter, je vhodné absolvovať ho minimálne dvakrát do roka, na jar a na jeseň. Rozsah detoxu nastavuje ajurvédksy lekár na základe diagnostiky, individuálne, s ohľadom na potreby a zdravotný stav jednotlivca.

Post-Covid program je nastavený na regeneráciu zdravotného stavu po prekonaní kovidu, ktorý zanecháva rôzne symptómy, môžu sa prejavovať aj niekoľko týždňov až mesiacov po prekonaní choroby. Súčasťou je aj vnútorná očista, zbavenie sa zostatkov liekov požitých proti kovidu, ktoré majú vedľajšie nežiaduce účinky. Program je rovnako nastavený individuálne na základe diagnostiky.

Môžete si vybrať zo základnej ponuky programov, alebo sa prihláste tu na konzultáciu a diagnostiku v prípade osobitných zdravotných problémov.

Pri viacdňových programoch je možné využiť aj ubytovanie priamo v budove.

Darčekové poukážky