Programy a ubytovanie

Programy a ubytovanie

Liečebné programy sú robené s ohľadom na individualitu klienta, zostavuje ich ajurvédsky lekár a na základe diagnózy nastavuje proces ozdravenia, terapie, úpravu stravovacích návykov, navrhuje doplnky stravy a pod.

Liečenie podľa ajurvédy má tri základné kroky. Je to predovšetkým zharmonizovanie fyzického a mentálneho tela, hovoríme o prípravnej fáze. Táto fáza pozostáva z techník olejovania, jemných relaxačných masáží, saunovania, uvoľnenia tela aj mysle, doplnkom sú aj niektoré bylinné preparáty, čaje a diéta.

Potom nasleduje fáza liečenia, v sanskrte nazývaná Panchakarma. Panchakarma je päť základných očistných techník, ktorými sa prečisťuje organizmus, vnútorné orgány sa zbavujú nečistôt, toxínov, nespracovaných a prebytočných tukov. Rozhodnutie o tom, aké očistné techniky sa použijú, závisí od zdravotného stavu jedinca, jeho dispozície a samozrejme aj samotnej choroby a jej štádia.

Po dôkladnom a hĺbkovom prečistení organizmu prichádza záverečná, vyživovacia fáza, keď dochádza k regenerácii a omladeniu orgánov, ktorých činnosť bola narušená.

V našej základnej ponuke programov máme program Relax, ktorý je vhodný na prevenciu, udržanie fyzickej a mentálnej kondície. Je určený pre ľudí, ktorí majú vysoké pracovné tempo a potrebujú z času na čas „vypnúť“, nechať plynúť myšlienky, zbaviť sa starostí, dostať sa do nadhľadu a odstupu pri riešení problémov.

Program Detox je určený na prečistenie organizmu, má preventívny charakter, je vhodné absolvovať ho minimálne dvakrát do roka, na jar a na jeseň. Rozsah detoxu nastavuje ajurvédksy lekár na základe diagnostiky, individuálne, s ohľadom na potreby a zdravotný stav jednotlivca.

Môžete si vybrať zo základnej ponuky programov, alebo sa prihláste na konzultáciu a diagnostiku v prípade osobitných zdravotných problémov.

Pri viacdňových programoch je možné využiť aj ubytovanie priamo v budove.