Joga v dennom živote - JvDŽ

Joga v dennom živote - JvDŽ

Predstavujeme vám systém Joga v dennom živote (JvDŽ), ktorého autorom je Paramhans svámi Mahéšvarananda. V Európe pôsobí od r. 1972, založil nespočetné množstvo jogových centier v krajinách strednej Európy, v Kanade, Austrálii, na Novom Zélande, jeho knihy o joge boli preložené do 8 jazykov. Je iniciátorom humanitárnych projektov v Indii podporujúcich vzdelávanie, starostlivosť o zdravie, projektu na zachytávanie dažďovej vody v púšti a pod.

Lekcie jogy podľa systému Jogy v dennom živote vedú certifikované cvičiteľky Katarína Bohdalová a Vlasta Kaňuchová. Joga nie je len fyzické cvičenie na kurzoch, osvojené princípy jogy pomáhajú orientovať sa v bežnom, každodennom živote, odolávať stresu, vnímať život v širších súvislostiach, rešpektovať všetky živé bytosti, rozvíjať v sebe ľudské vlastnosti.

Joga pre mierne pokročilých

Kedy: Pondelok 17:30 – 19:00 hod. a Streda 17:30 - 19:00 hod.

Lektorka: Vlasta, JvDŽ

Vhodné pre všetkých, ktorí majú osvojené základy jogy a chcú sa naučiť fyzicky náročnejšie cvičenia.

Čo vás čaká: naučíte sa pokročilejšie ásany, náročnejšie dychové techniky, prehĺbite si vedomosti o joge.

HARMONOGRAM CVIČENÍ

 

Relax joga

Kedy: Pondelok 18:30 – 20:00 hod.

Lektorka: Katarína, JvDŽ

Vhodné pre všetkých, aj pre začiatočníkov. Podvečerným cvičením jogy sa zneutralizuje napätie celého dňa, uvoľní sa telo aj myseľ, navodí pocit sviežosti a skľudnenia pred spaním.

Čo vás čaká: jednoduché, ale veľmi účinné pozície, vďaka ktorým uvoľníte telo aj myseľ, relaxačné a dychové cvičenia.

HARMONOGRAM CVIČENÍ

 

Joga proti bolestiam chrbta

Kedy: Piatok 10:00 – 11:30 hod.

Lektorka: Katarína, JvDŽ

Vhodné aj pre začiatočníkov, alebo pre ľudí so zdravotnými problémami, pre ktoré sa odporúča cvičenie jogy.

Čo vás čaká: séria pozícií a ásan vykonávaných najmä v ľahu na chrbte,  cviky na uvoľnenie medzistavcových svalov, rozhýbanie chrbtice, torzie a cvičenia na posilnenie svalov chrbtice a chrbta.

HARMONOGRAM CVIČENÍ

 

Individuálna hodina jogy

Kedy: Pondelok, 10:30 – 11:30 hod.

Lektorka: Katarína JvDŽ

Môžete si objednať aj individuálne hodiny jogy, ktorých obsahová náplň je zameraná na riešenie konkrétneho zdravotného problému. Stabilne je ponúknutý čas v pondelok 10:30 – 11:30 hod., po dohode s lektorkou sú možné aj iné termíny.

HARMONOGRAM CVIČENÍ

___

  • Cvičí sa v pohodlnom, najlepšie v bavlnenom oblečení. Karimatky a vankúšiky sú k dispozícii. Z hygienických dôvodov navrhujeme účastníkom kurzov, aby si so sebou priniesli vlastný uterák, ktorý si položia na karimatku pod hlavu. Vstup do jogovej cvičebne je taktiež z hygienických dôvodov len v ponožkách.
  • Na lekcie jogy prichádzajte o 10 minút skôr, aby sme začali včas a vzájomne sa nerušili počas úvodnej relaxácie.
  • Cvičenia môžu navštevovať všetky osoby bez ohľadu na vek. Deťom do 15 rokov je povolený vstup len v sprievode dospelej osoby a len na tie cvičenia, ktoré sú primárne určené pre ich vekovú kategóriu. Tehotným mamičkách odporúčame od tretieho mesiaca tehotenstva len špeciálne kurzy pre nich určené.
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím