Kneippov RAJ

Kneippov RAJ

Náš vodný a saunový svet predstavuje jedinečný priestor, ktorý povzbudí váš organizmus na fyzickej a psychickej úrovni.

Kneippov RAJ je neodmysliteľnou súčasťou celého komplexu služieb Centra, pretože podporuje celkovú revitalizáciu organizmu. Rovnako ako ájurvéda, ktorá sa snaží udržiavať rovnovážny stav, aj striedavé ohrievanie a ochladzovanie prináša vnútornú rovnováhu a upokojenie. V Kneippovom RAJI sa nachádzajú štyri sauny – suchá, parná, infra a senná, z ktorých každá je niečím špecifická, avšak k tým najdôležitejším účinkom na organizmus patrí vylučovanie škodlivých látok prostredníctvom pórov v pokožke a prekrvenie. Pravidelným saunovaním sa regeneruje svalstvo a kĺby, čistí a omladzuje pokožka a zmierňujú sa prejavy rôznych zdravotných problémov, ako napríklad alergie, astma, bolesti hlavy a rôzne zápaly. Využívaním aromaterapie sa ešte viac znásobujú pozitívne účinky saunovania. Pobyt v potnej miestnosti so striedavým ochladzovaním, ku ktorému možno využiť sprchu, fínske vedro alebo ľadopád, prispieva k celkovej fyzickej a duševnej relaxácii a k podpore imunitného systému.

Teplý kúpeľ vo vírivke alebo v hydromasážnych vaniach regeneruje svalstvo a kĺby, zmierňuje bolesti v oblasti pohybového aparátu a prináša príjemné uvoľnenie. Ak by ste si želali viac súkromia, pobyt v SPA je možné spojiť práve s jednou z vodoliečebných procedúr formou individuálneho dokúpenia k základnému vstupu. Všetky procedúry sa vykonávajú v hydromasážnej vani v samostatnej časti. Ide o perličkový kúpeľ a vírivý kúpeľ, ktorý si vychutnávate v súkromí, po zvolení programu wellness pracovníkom alebo podvodnú masáž, ktorú vám poskytne náš terapeut. Na podporu tkanivového metabolizmu slúži aj prechádzka v Kneippovom chodníku, ktorá nielenže prekrví vaše chodidlá a odstráni kŕče, ale pôsobí aj pri bolestiach hlavy.  

Oddýchnuť si môžete v relaxačnej zóne, v ktorej sa nachádzajú pohodlné ležadlá a štýlové posedenie. Príjemnú atmosféru celého útulného priestoru dotvára zaujímavý dizajn, pekné dekorácie a relaxačná hudba, ktorá svojimi jemnými vibráciami pôsobí harmonicky na telo aj myseľ.

Trvanie: základný vstup 2 hodiny