Rasayana

Rasayana

Rasayana - omladzovacia terapia pre dlhovekosť​

Cieľ letného programu Rasayana:

Letný čas je obdobie, ktoré vedie k oslabeniu tela a jeho systémov v dôsledku silného slnka. Táto časť roka je venovaná dovolenkám na regeneráciu celého organizmu. V ajurvéde sa pod výrazom Rasayana rozumejú vyživovacie, regeneračné a omladzujúce terapie.

Rasayana znamená výživa na všetkých úrovniach od makro až po mikrobunkovú úroveň. Rasayana dopĺňa životne dôležité tekutiny tela, posilňuje životnú silu a imunitný systém, čím chráni pred chorobami aj v pokročilom veku. Ďalej nastavuje dlhodobú rovnováhu telesných tkanív, a tento stav spomaľuje starnutie.

Čo možete získať absolvovaním programu Rasayana?

  • dodáva fyzickú a duševnú silu
  • skvalitňuje zmyslové vnímanie
  • zvýšuje kvalitu pokožky a lesk vlasov
  • pomáha zachovať mladistvosť
  • podporuje plodnosť
  • zlepšuje duševné zdravie a činnosť mozgu

3-dňový program obsahuje:

– konzultáciu s ajurvédskym lekárom
– 3 x Shastika Pinda Swedam + Shirodara
– 3 x denné obedové menu
– čaj a pitný režim
– parkovanie

Cena 3-dňového programu: 546 EUR

5-dňový program obsahuje:

– konzultáciu s ajurvédskym lekárom
– 2 x Abhyanga +  Avagaha Swedam
– 3 x Shastika Pinda Swedam + Shirodara
– 5 x denné obedové menu
– čaj a pitný režim
​– parkovanie

Cena 5-dňového programu: 716 EUR

OBJEDNAŤ PROGRAM RASAYANA


SHASHTIKA PINDA SWEDAM
Je to omladzujúca procedúra s bylinkovou zmesou, špeciálnou ajurvédskou ryžou a mliekom – dodá telu energiu, posilní svaly a celý pohybový systém, dodá výživu aj kostiam, kĺbom a mäkkým tkanivám.

ABHYANGA
Abhyanga zmierňuje fyzickú a duševnú únavu. To pomáha eliminovať patologické toxíny v telesných tkanivách. Je veľmi užitočná pri liečbe mnohých chorôb rôznych systémov tela.

AVAGAHA SWEDAM
Teplý bylinný kúpeľ je vynikajúcim prostriedkom na povzbudenie tela a mysle a prináša hĺbkovú relaxáciu. Je to ájurvédska liečebná terapia spojená s kúpaním, ktorá očisťuje telo, osviežuje a prináša pocit dokonalého uvoľnenia a relaxu.

SIRODHARA
Je to jednoduchá prírodná metóda, ktorá výrazne podporuje naše zdravie a vitalitu a účinne vyrovnáva systémy. Shirodhara zmierňuje úzkosť, čistí myseľ, rozširuje vedomie a zmierňuje bolesti hlavy. Je to jedna z hlavných procedúr pri omladzujúcich terapiách. Lieči choroby nervového systému, je prospešná pri liečbe nespavosti, schizofrénie a epilepsie, zabraňuje vypadávaniu vlasov, ich lámavosti a predčasnému šediveniu, vyživuje a omladzuje organizmus, robí ho odolnejším a zlepšuje trávenie.