Trápi vás alergia? Pomôcť vám môže prírodná ajurvédska liečba.

Trápi vás alergia? Pomôcť vám môže prírodná ajurvédska liečba.

Či ide o ranné kýchanie, sennú nádchu, potravinové, sezónne, ale aj iné alergie, pomocou ajurvédy môžete ich príznaky zmierniť a pri zodpovednom prístupe sa dokonca úplne vyliečiť.

Pozná to zrejme každý alergik. S príchodom jari a prvých slnečných lúčov prichádza aj nekonečné kýchanie a slzenie očí. Ak si doprajete „zakázané“ jedlo, svrbí vás celé telo a potrápia vás tráviace problémy. S jarou sa však alergie a ich príznaky nekončia. Rôzne druhy alergií nás môžu potrápiť počas celého roka. Celoročnou záležitosťou bývajú nielen potravinové alergie, ale aj alergie na zvieraciu srsť, prach, plesne. Od lekára či z lekárne najčastejšie odídete s liekmi na zmiernenie alergických príznakov, ktoré však alergiu ako takú a jej príčiny neliečia z dlhodobého hľadiska. Existuje však aj iná cesta.

Riešením je individuálny prístup a individuálna liečba

Ajurvéda, ako najstarší liečebný systém na svete, alergie vníma ako následok nesprávneho životného štýlu, znečistenia organizmu, oslabeného imunitného systému, ale aj dlhodobo potláčaných emócií. Alergia môže mať veľa prejavov, od slzenia očí, cez kýchanie, kožné problémy aj problémy s trávením. Každý, koho trápi akýkoľvek druh alergie, si vyžaduje individuálny prístup a individuálnu liečbu, ktorá sa stanoví najmä vďaka individuálnej ajurvédskej diagnostike. Ajurvédsky lekár zistí príčinu nerovnováhy v tele, navrhne a ukáže cestu, ako sa s alergiou popasovať. Liečba alergie spravidla zahŕňa úpravu životosprávy, rôzne druhy liečebných postupov v podobe ajurvédskych terapií či detox. Pri zodpovednom a pravidelnom dodržiavaní navrhnutých liečebných postupov, sa môžu prejavy alergií výrazne obmedziť a v niektorých prípadoch môže dôjsť aj k úplnému vyliečeniu.

Naučte sa, ako účinne bojovať s alergiou

Trápi aj vás niektorá z alergií? Príďte v sobotu 7. 5. 2022 od 10:00 hod. na workshop Dopoludnie s ajurvédou: Alergie – ako na ne, kde sa budeme rozprávať aj o tom, ako účinne bojovať s rôznymi druhmi alergií, ako na sezónne alergie a sezónnu očistu, povieme si viac o praktických návodoch pre telesné konštitúcie a prezradíme vám aj to, ktoré korenia či bylinky sú vhodné v liečbe alergií. A nemusíte variť, súčasťou workshopu je aj zdravý obed v príjemnom prostredí našej vegetariánskej reštaurácie.

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím