Je ľahšie chorobám predchádzať, ako ich liečiť

Je ľahšie chorobám predchádzať, ako ich liečiť

Od roku 1950 je 7. apríl v kalendári takmer všetkých krajín sveta vedený ako Svetový deň zdravia. Ajurvéda je najstarším svetovým učením o zdraví a je založená na presvedčení, že zdravie závisí na rovnováhe medzi mysľou, telom a duchom. 

Ajurvédske učenie bolo v roku 1982 uznané Svetovou zdravotníckou organizáciou ako ucelený medicínsky systém. V Indii a na Srí Lanke sa študuje minimálne rovnako dlho, ako klasická medicína a okrem klasických nemocníc tam fungujú aj ajurvédske. 

Ajurvéda sa podrobne zaoberá nielen liečbou konkrétnych zdravotných problémov, ale najmä prevenciou. Je totiž ľahšie chorobám predchádzať, ako ich liečiť už v neskorších štádiách. Základom a najdôležitejšou podmienkou zdravia je zachovanie rovnováhy energie v tele. Tú dosiahneme kombináciou jedinečného systému výživy, terapie, relaxácie, jogy, rôznych procedúr, detoxikácie a regenerácie organizmu. Pokiaľ náš organizmus nie je v rovnováhe, prichádzajú zdravotné problémy či bolesti. Vďaka ajurvéde a diagnostike vieme rozpoznať, odkiaľ problém prichádza a čo musíme urobiť, aby sme opäť obnovili našu rovnováhu. Základným cieľom ajurvédskej liečby je očistenie tela procesom, ktorý sa nazýva Panchakarma. 

Ajurvéda dokáže liečiť široké spektrum problémov a ochorení - od únavy a nespavosti, cez prechladnutie, bolesti chrbta, kĺbov, gynekologické problémy, astmu, migrénu až po cukrovku, reumatizmus a ďalšie.

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím