Joga

Joga

„Niet neba, ani pekla – oboje sú len v tvojom srdci. Tvoje vlastné myšlienky ti môžu priniesť nebeskú blaženosť a zároveň pekelné muky,“ Paramhansa Swámi Mahéšvarananda.

Stále častejšou príčinou vzniku chronických chorôb pohybového aparátu je v dnešnom civilizovanom svete nedostatok pohybu. Pravidelné cvičenie prináša znovunadobudnutie svalovej rovnováhy, zlepšenie správneho držania tela a pohybov, prekrvenie všetkých častí tela, zlepšenie cirkulácie krvného obehu, metabolizmu a celkovej životnej energie.

Jogové lekcie sa netýkajú len fyzického tela. Naša myseľ tvorí s telom jeden celok, akoby spojené nádoby. Jogové techniky ako je napríklad meditácia a pránájáma pôsobia najmä na ovládnutie a skľudnenie mysle. Je to najvhodnejší spôsob proti stresu a napätiu, ktoré vyvoláva život v civilizovanom svete.

Pravidelné cvičenie prináša svoje plody v podobe vnútornej pohody, lepšej fyzickej kondície a zvýšenej imunity.

Cvičí sa podľa systému Joga v dennom živote, ktorého autorom je Paramhans svámí Mahéšvaránanda. Kurzy sú navrhnuté na 5-mesačný cyklus, majú ucelenú náplň a vedú ašpiranta od jednoduchých pozícií k tým najzložitejším, podľa telesnej kondície a vlastných ambícií. Pri cvičení jogy sa kladie dôraz na pozorovanie tela, na súlad pohybu, dychu a vnímanie účinkov pozície. Na lekcie jogy je možné chodiť aj na jednorazový vstup, systematické a pravidelne cvičenie v kurze má však vyšší účinok.

Joga v dennom živote môže priaznivo vplývať na všetky alebo určité oblasti vášho zdravia >>

___

Cvičí sa v pohodlnom, najlepšie v bavlnenom oblečení. Karimatky a vankúšiky sú k dispozícii. Z hygienických dôvodov navrhujeme účastníkom kurzov, aby si so sebou priniesli vlastný uterák, ktorý si položia na karimatku pod hlavu. Vstup do jogovej cvičebne je taktiež z hygienických dôvodov len v ponožkách.

Na lekcie jogy prichádzajte o 10 minút skôr, aby sme začali včas a vzájomne sa nerušili počas úvodnej relaxácie.

Sledujte aktuálny režim prevádzky s ohľadom na Covid 19 >>

Cvičenia môžu navštevovať všetky osoby bez ohľadu na vek. Deťom do 15 rokov je povolený vstup len v sprievode dospelej osoby a len na tie cvičenia, ktoré sú primárne určené pre ich vekovú kategóriu. Tehotným mamičkách odporúčame od tretieho mesiaca tehotenstva len špeciálne kurzy pre nich určené.

___

HARMONOGRAM JOGA

Dopoludnie s ajurvédou: Ajurvéda a joga v liečbe postcovidu

22.1.2022 (sobota) - 10:00 - 12:00 

Ako sa jogou a ajurvédou lieči postcovidový syndróm a ako telo naštartovať, posilniť imunitu a nastoliť vnútornú rovnováhu.

VIAC INFO

Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies.
Viac informácii o cookies.
SÚHLASÍM